wWw.pAyLaŞıM11.cOm
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

wWw.pAyLaŞıM11.cOm

PAYLAŞ_PAYLAŞA_BİLİRSEN...

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Nasıl başarılı olunur?

YazarMesaj
Admin
(YÖNETMEN)
(YÖNETMEN)
Admin

Erkek Mesaj Sayısı : 384
Lakap : sErKaN11
PAYLAŞIM :
Nasıl başarılı olunur? Left_bar_bleue411 / 100411 / 100Nasıl başarılı olunur? Right_bar_bleue

REP\'İM :
Nasıl başarılı olunur? Left_bar_bleue341 / 100341 / 100Nasıl başarılı olunur? Right_bar_bleue

PUAN\'IM :
Nasıl başarılı olunur? Left_bar_bleue67 / 10067 / 100Nasıl başarılı olunur? Right_bar_bleue

TAKIM : Nasıl başarılı olunur? Fb
HAYVANIM : Nasıl başarılı olunur? Hareketli-kedi
BAYRAĞIM : Nasıl başarılı olunur? Bayrak

Nasıl başarılı olunur? Empty
MesajKonu: Nasıl başarılı olunur?   Nasıl başarılı olunur? Icon_minitimeSalı Haz. 03, 2008 8:05 am

İKİ ARKADAŞ bir ormanda ağaç kesiyorlardı. Birincisi sabahları diğerinden çok daha erken kalkıyor, ağaçları kesmeye başlıyor, bir ağacı devirir devirmez hemen ötekini kesmeye başlıyordu. Dinlenmek bir yana, öğle yemeği için bile kendine zaman ayırmıyordu. Akşamları ise, arkadaşı eve döndükten sonra da çalışmasını sürdürüyor, ondan birkaç saat sonra evine dönüyordu.

İkinci adam, ağaç keserken zaman zaman dinleniyor, öğleyin güzelce karnını doyuruyor, akşam üzeri de henüz hava kararmadan evine dönüyordu.

Bir hafta sonra, ikisi de, kestikleri odunları ayrı ayrı istiflemeye başladılar.

Sonuç şaşırtıcıydı. İkinci oduncu, çok çalışan arkadaşından neredeyse iki kat daha fazla odun kesmişti.

Çok çalışan adam, hayretler içinde:

“Nasıl olur, anlamıyorum” dedi. “Ben senden daha çok çalıştım halbuki...”

Öteki oduncu, gülümseyerek açıkladı:

“Ortada anlaşılmayacak birşey yok. Doğru, sen durmadan çalıştın, ben ise arada oturup dinlendim. Dinlenirken, bir yandan da baltamı biledim. Baltası keskin olunca, insan daha az çabayla daha çok odun kesebiliyor.”

karakalem dergisi
https://paylasim11.yetkin-forum.com

Nasıl başarılı olunur?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-