wWw.pAyLaŞıM11.cOm

PAYLAŞ_PAYLAŞA_BİLİRSEN...
 
AnasayfaKapıSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Genel Forum Kuralları

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
(YÖNETMEN)
(YÖNETMEN)
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 384
Yaş : 24
Nerden : FeNerBahÇeden
Lakap : sErKaN11
PAYLAŞIM :
411 / 100411 / 100

REP\'İM :
341 / 100341 / 100

PUAN\'IM :
67 / 10067 / 100

TAKIM :
HAYVANIM :
BAYRAĞIM :
Kayıt tarihi : 03/06/08

MesajKonu: Genel Forum Kuralları   Salı Haz. 03, 2008 7:04 am

1. hisse.net forumu kendine özgü kuralları olan ve hiç kimseye hiç bir zaman sınırsız demokrasi ve özgürlük vaat etmeyen bir ortamdır. Üye olurken herkes kendi özgür iradesi ile ve forum kurallarını kabul ederek üye olduğuna göre herkes site kurallarına uymak durumdadırlar. hisse.net burada belirlenmiş olan kurallara uymayı reddeden kullanıcılara hizmet vermek zorunda değildir..

2. Forumda siyasi ve dini propaganda, genel ahlaka ve edep kurallarına aykırı yazılar, hakaret benzeri yazılar kabul edilmez.

3. Başka bir forum katılımcısını yada üçüncü bir şahsı küçültücü veya hakaret edici yazılar da kabul edilmeyecektir. Her türlü hakaret, aşağılama ve tehdit hiç bir şekilde tolere edilmemektedir ve forumda barındırılmamaktadır.

4. Dini konularda kurallara uyulduğu sürece görüş bildirebiliriz. Ancak hiç kimse, din adına konuşmak, kişilerin uyması gereken kuralları düzenlemek ve fikirlerini forum içerisinde kabul ettirmeye çalışmak gibi haklara sahip değildir.

5. Şu kağıdı alın, bunu satın, şu kağıt şuraya gidecek almayan ...., uçacak kaçacak tarzı yazılar forumda tolere edilmemiştir ve edilmeyecektir. Forumda hisseler hakkında kendi görüşlerinizi belirtebilirsiniz ancak genele yönelik ifadeler kullanamazsınız. Yani şu hisseyi aldım ya da sattım denebilir ve fakat şu hisseyi alın ya da satın, şurayı geçerse alın burayı kırarsa satın denilemez.

6 Başkalarını portföyünün yönetmeye çalışmak, başkalarının portföyüne yön verdiğini söylemek gibi söylemler de tolerans harici kalacaktır.

7. SPK'nın belirttiği yatırım danışmanlığı kapsamına girebilecek her türlü yazı kabul edilmeyecek ve bu tür davranışlarda bulunanların forum yazma hakları engellenecektir.

8. Foruma borsa ve ekonomi hakkında bir şeyler okumak üzere giriyoruz. Borsa ve Ekonomi konusundaki yazılarda kişisel çekişme ve atışmalar tolere edilmemektedir. Bu tür yazılar mutlaka gerekli ise kesinlikle Özel Mesaj sistemi kullanılarak yazılmalıdır. Kişisel çekişme içeren yazılar görüldüğü yerde filtrelenecektir.

9. Yeni bir başlık açmadan önce Arama özelliği mutlaka kullanılmalıdır. Aynı konuya temas eden daha önceden açılmış başlık varsa sonradan açılan başlıklar silinebilir.

10. Foruma gönderilen yazılar değiştirilebileceği ilk bir kaç dakika haricinde forumu kullanan kişilere aittir. Daha sonra yazıların silinmesi talep edilmemelidir.

11. Üyelik sonlandırılması sadece kesin olarak kurallara uymayan kişilere uygulanır. Bunun haricindeki üyelik sonlandırılması, yazıların silinmesi, üyeliğin silinmesi gibi istekler geçersizdir çünkü yazılar ve yazan üye isimleri foruma mal olmuştur. Bu tür isteklere cevap verilmeyecektir.

12. İspat edilemeyen/edilmemiş şahsi düşünceleri gerçek olarak öne sürmek, bu sayede isim vermeden birini/birilerini veya bir dini/milleti veya bir zümreyi karalamak, aşağılamak ya da hakaret etmek kabul edilmemektedir.

13. Mesaj yazarken büyük harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Yine mesajın tamamı veya tamamına yakını farklı renkle, büyük fontla veya kalın olarak yazılmamalıdır.

14. Forum itibar puanı ya da forum katılımını artırmak amacıyla yapılan hareketler hoş karşılanmayacağı ve bir yerde yüksek katılımı ve itibarı almış üyelerin puanları çalınmış gibi olacağı için bu tür istek ve eylemlerden uzak kalınmalıdır.

15. Forum bir bilgi paylaşımı yeridir. Günlük sohbet tarzı yazılar, "chat" tipi muhabbetler foruma gönderilmemelidir. Yani -nasılsın, -iyimisin, -merhaba, -günaydın tarzı gönderiler görüldüğü yerde filtrelenecektir.

16. Avatar ve İmzalar: Edindiğimiz tecrübeler siyaset ve din konusunu tartışmanın üyelerimiz arasında huzursuzluk ve bölünmelere neden olduğudur bu nedenle bildiğiniz gibi forumumuzda siyaset ve din konuları tartışmaya kapalıdır. Buna paralel olarak avatar ve imzalarda da üyelerimizin kendini incinmiş hissedebileceği, huzursuzluk yaratabilecek ve bölünmüşlük duygusu uyandırmasından çekinildiği için aynı şekilde dini ve siyasi avatarlar ve imzaların kullanılmamasına, futbol ile ilgili imza ve avatarların aynı şekilde kullanılmaması gerekmektedir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://paylasim11.yetkin-forum.com
Admin
(YÖNETMEN)
(YÖNETMEN)
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 384
Yaş : 24
Nerden : FeNerBahÇeden
Lakap : sErKaN11
PAYLAŞIM :
411 / 100411 / 100

REP\'İM :
341 / 100341 / 100

PUAN\'IM :
67 / 10067 / 100

TAKIM :
HAYVANIM :
BAYRAĞIM :
Kayıt tarihi : 03/06/08

MesajKonu: Mesaj Yerleri   Salı Haz. 03, 2008 7:04 am

Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumun ‘arama’ özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren konular açılamaz. Ayrıca endeksli senet bölümlerinde yeni başlık açılamaz, sadece mevcut başlıklara ekleme yapılabilir.

Foruma yazılacak konular ilgili bölümlere yazılmalıdır.

Borsa-Genel: Diğer bölümlere girmeyen ve senet önerisi içermeyen borsa ve ekonomi ile ilgili konular buraya yazılmalıdır.

Senetler (A-Z) : Özellikle bir senet hakkında fikir bildirecekseniz senet koduna göre sıralanmış olan senetler bölümü hoşunuza gidecektir. Burada konu başlığıyla ilgili her türlü bilgi paylaşılabilir.

Senetler bölümünde kesinlikle seans içi lot, ağırlıklı ortalama, para giriş çıkışı vesair sohbet yapılmamalıdır. hisse başlıkları hisseler ve şirketler hakkında bilgiler ve analizler içermelidir. Ayrıca burada kesinlikle sohbet tarzı yazılar yer almamlıdır.

Teknik Analiz: Şirketlerin temel ve teknik analizleri, ayrıca endekslerin teknik analizi için açılmıştır.

SPOR KISMI : Burada her büyük takım için ve diğer takımlar ayrıca milli takım ve dünya futbolu için birer forum alanı tahsis edildi. Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray forum alanlarına sadece ve sadece kendi taraftarların yazması gerekiyor, diğer takım taraftarları kesinlikle kendilerine ait olmayan bölümlerde yazmayacaktır. Bu bölümlerde yazabilmek için Kontrol Panelden üyelik seçilmelidir. Tahrik eden, eleştiren vs her türlü farklı kulüp taraftar yazısı filtrelenecek ve yazı sahibi haber verilmeksizin bir müddet yaptırıma tabi olacaktır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://paylasim11.yetkin-forum.com
Admin
(YÖNETMEN)
(YÖNETMEN)
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 384
Yaş : 24
Nerden : FeNerBahÇeden
Lakap : sErKaN11
PAYLAŞIM :
411 / 100411 / 100

REP\'İM :
341 / 100341 / 100

PUAN\'IM :
67 / 10067 / 100

TAKIM :
HAYVANIM :
BAYRAĞIM :
Kayıt tarihi : 03/06/08

MesajKonu: Sorumluluk ve Yetki   Salı Haz. 03, 2008 7:05 am

1. Foruma yazılan her mesaj yazanın sorumluluğu altındadır. Hiçbir şekilde hissenet yönetimi ve forum yöneticilerine sorumluluk yüklenemez.

2. Yöneticiler her yazılan mesajı yönetemeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.

3. Yöneticiler, yazılan yazının konusuyla ilgili olmayan bir bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması yönetici yetkisindedir.

4. Forum Yönetimi tarafından, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını silinir ve foruma girişi yasaklanır. Bu hissenet forumunun spekülasyonlara alet olmamasını sağlamak için alınmış bir karardır. Tecrübelerimizle bu konunun özellikle spekülasyona alet olduğunu gördüğümüz için bu konu tarafımızca sürekli araştırılmakta ve forumun temiz kalması sağlanmaktadır. yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-mail adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forumla ilişkisi kesilecektir.

5. Forumda Türk hukuk kanunlarına ve SPK hükümlerine aykırı yazılar görüldüğü anda silinmeye çalışacaktır fakat geç kalınan veya gözden kaçan mesajlar hakkında kanuni takibat yapılması gerektiği hallerde yazı sahibinin IP adresi kanuni mercilere teslim edilecektir.

6. Forumda, hisse.net yönetimi veya moderatörlerinin isteği ve/veya bilgisi dışında, yanlış veya eksik veya gecikmiş, görüş, bilgi ve verilerin bulunması yüzünden doğabilecek bir durumda hissenet veya moderatörlerin herhangi bir hukuki sorumluluğu bulunmamaktadır. Sitede ve forumda sunulan görüş, bilgi ve veriler, yatırımcılara, kendi oluşturacakları yatırım kararlarında yardımcı olmayı hedeflemekte olup, herhangi bir yatırım aracını alma veya satma yönünde yatırımcıların kararlarını etkilemeyi amaçlamamaktadır. Yatırımcıların verecekleri yatırım kararları ile bu sitede bulunan görüş, bilgi ve veriler arasında bir bağlantı kurulamayacağı gibi, söz konusu kararların neticesinde oluşabilecek yanlışlık veya zararlardan hissenet veya moderatörlerin herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır.

7. Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları bilgilendirmek forumun veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

8. Forum kurallarına uymayan katılımcıların foruma yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden yapılabilir.

9. İtibar puanı sistemi kullanılarak yapılan itibar puan sistemi filtrelenemeyeceği için kural ihlalleri forumda yapılmış gibi değerlendirilecektir. Özel Mesaj sistemi ile kural ihlali yapılırsa buna forum yönetimi müdahale etmeyecektir çünkü özel mesaj sisteminde bir kişiye kapatabilir veya Özel Mesaj sistemini tamamen kullanmayabilirsiniz.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://paylasim11.yetkin-forum.com
Admin
(YÖNETMEN)
(YÖNETMEN)
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 384
Yaş : 24
Nerden : FeNerBahÇeden
Lakap : sErKaN11
PAYLAŞIM :
411 / 100411 / 100

REP\'İM :
341 / 100341 / 100

PUAN\'IM :
67 / 10067 / 100

TAKIM :
HAYVANIM :
BAYRAĞIM :
Kayıt tarihi : 03/06/08

MesajKonu: En Önemli Tavsiye   Salı Haz. 03, 2008 7:05 am

Forumda okuduğunuz bilgileri fikir vermesi amacıyla ve mantık süzgecinden geçirerek değerlendirin. Hiç kimse sizi tanımadan size para kazandırmak heveslisi değildir. Hayatta karşılaşmadığınız ve adını soyadını dahi bilmediğiniz bir kişinin tavsiyesi ile senet almaya kalkışmayın, sonu %99 hüsran olacaktır.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://paylasim11.yetkin-forum.com
nirvana
uzman onbaşı
uzman onbaşı
avatar

Mesaj Sayısı : 41
PAYLAŞIM :
45 / 10045 / 100

REP\'İM :
213 / 100213 / 100

PUAN\'IM :
23 / 10023 / 100

TAKIM :
HAYVANIM :
BAYRAĞIM :
Kayıt tarihi : 03/06/08

MesajKonu: Geri: Genel Forum Kuralları   Çarş. Haz. 04, 2008 5:15 am

(( KURALLARA UYALIM ))
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
Admin
(YÖNETMEN)
(YÖNETMEN)
avatar

Erkek Mesaj Sayısı : 384
Yaş : 24
Nerden : FeNerBahÇeden
Lakap : sErKaN11
PAYLAŞIM :
411 / 100411 / 100

REP\'İM :
341 / 100341 / 100

PUAN\'IM :
67 / 10067 / 100

TAKIM :
HAYVANIM :
BAYRAĞIM :
Kayıt tarihi : 03/06/08

MesajKonu: Geri: Genel Forum Kuralları   Çarş. Haz. 04, 2008 5:27 am

KONU LOCKET !!

_________________BEN SANA MECBURUM

Ben sana mecburum bilemezsin
Adını mıh gibi aklımda tutuyorum
Büyüdükçe büyüyor gözlerin
Ben sana mecburum bilemezsin
İçimi seninle ısıtıyorum.

Ağaçlar sonbahara hazırlanıyor
Bu şehir o eski İstanbul mudur
Karanlıkta bulutlar parçalanıyor
Sokak lambaları birden yanıyor
Kaldırımlarda yağmur kokusu
Ben sana mecburum sen yoksun.

......
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://paylasim11.yetkin-forum.com
 
Genel Forum Kuralları
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dame Chocolate

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
wWw.pAyLaŞıM11.cOm :: FORUM BÖLÜMÜ :: forum kuralları-
Buraya geçin: